Предстоящо

Месец Март

ВИЖ
  • 1.Училищни състезания за учениците от IV клас:
  • • Зимно математическо състезание
  • Срок: 13.03.2019 г 11 55ч.
  • Отг: учители по мат.V – VII клас Д.Владимирова, Маркова,кл.рък. IV кл.
  • • Зимно състезание по БЕЛ „Златното перо”(преразказ)
  • Срок:27.03.2019г 11 55ч.
  • Отг: учители по БЕЛ V-VII клас Д.Владимирова, Маркова, кл.рък. IV кл.

  • 2. Изложби:
  • • Осми март
  • Срок:05 март 2019г.
  • Отг: Т. Ненкова
  • • Първа пролет
  • Срок:15 март 2019г.
  • Отг: Т. Ненкова
  • • „Моят първи проект“ – ученици от трети и четвърти клас
  • Срок:. 11-15.03.2019г.
  • Отг:В.Чолакова, Кр.Христова
  • • Фотоизложба по случай деня на водата –– V и VI клас
  • Срок: 22март 2019г.
  • Отг.: Здр.Димитрова,Сн.Маркова
  • 3.Тържества в ПГ:
  • • „Баба Марта при нас”
  • Срок: 01.03.2019г. 12 00 ч.
  • Отг:Д.Милкова
  • • „Поздрав за мама“
  • Срок: 08.03.2019 г. 9 00 ч.
  • Отг.: Д. Милкова, ПГ
  • 4. Открити уроци по:
  • • Физическо възпитание и спорт – ІІІ д клас на тема: ”Гимнастика” . Дискусия по организацията на образователно - възпитателния процес.
  • Срок: 19.03.2019г. 1240 ч. голям физк.салон
  • Отг: Ив. Якимова • Занимания по интереси в ГЦО – ІІІв,г клас на тема: „Пролетна картичка”. Дискусия по организацията на образователно-възпитателния процес.
  • Срок: 21.03. 2019 г., 13 30 ч. стая 310
  • Отг: Р. Петрова
  • 5. Проекти: • „Чудният свят на науката”. Ден на числото Пи – презентации, изложба.
  • Срок: 14.03.2019г. Отг.: Ир.Стойкова, Св.Димитрова М. Кръстева, Ив. Илиева
  • • „Здравето – нашето богатство” – „Пчелите-сърцето на планетата”- среща с производител на мед и пчелни продукти
  • Срок: 22.03.2019г . 11 00 ч.
  • Отг: Д.Милкова, ПГ
  • • „Пътешествие в миналото”- финал на проекта, посещение в археологическия музей.
  • Срок: 25.03.2019г. – ІІІ г,д 26.03.2019г. – ІІІ а,б,в
  • Отг: кл. ръководители III клас
  • 6. Девети кръг на състезанието ИТ «Знайко» за начален етап и осми кръг за прогимназиален етап.
  • Срок:по график - 09.03.2019г. 9 00 ч.
  • Отг: М.Гинева, Ир.Стойкова,учители по ИТ
  • 7. Среща с актьор, посветена на международния ден на театъра – 27 март
  • Срок: 20 - 30.03.2019г.
  • Отг.: Р. Поптомова, Д. Илиева, Н. Попова
  • 8. Международно състезание «Математика без граници» - пролетен кръг
  • Срок: 28.03.2019г. ІІ, ІV,V,VІ,VІІ кл. – 11 50 ч. І,ІІІ кл. – 12 50 ч.
  • Отг: Пенева, Маркова, учители нач.етап и по математика
  • 9. Състезание организирано от СБНУ - «Аз и буквите»
  • Срок: 21.03.2019г. І – ІVкл. – 12 45
  • Отг: учители начален етап, Д. Владимирова, Пенева
  • 10. Клуб „Приятели на книгата”
  • Срок: по график
  • Отг: Н. Попова, Р. Поптомова, Гр. Ноева
  • 11. Клуб на приказките
  • Срок: по график
  • Отг: Н. Попова, К.Минчева
  • 12. Състезание „Таралеж” по английски език за ученици от начален етап
  • Срок: 26.03.2019г. ІІ, ІVкл. -11 55 ч., ІІІкл. – 12 40 ч.
  • Отг: Кр.Христова, В.Чолакова
  • 13. Час в библиотеката - извънкласно четене на тема: „Вазовите стихове – вечните български песни”
  • Срок: 11.03.2019г. , 910 ч. в училищната библиотека
  • Отг: Ст. Георгиева, Н.Попова, ІVг клас
  • 14. Тържество на буквите
  • Срок: Іа клас 25.03.2019г. 18,00ч. стая 310 Іб клас 26.03.2019г. 18,00ч. стая 310 Ів клас 28.03.2019г. 18,00ч. стая 310 Іг клас 25.03.2019г. 18,00ч. актова зала Ід клас 27.03.2019г. 18,00ч. стая 310
  • Отг:кл.ръководители и учители ГЦО на Ікл.
  • 15. Участие в ученически игри по:
  • • Купа Варна – футбол, стрийт баскет Срок: по график - МДС Отг.: Ив.Якимова, гл.учители
  • • Състезание «Бързи и сръчни» Срок: IV кл. 07.03.2019г. 1500 –1730 I ЕГ И.Якимова III кл. 26.03.2019г. 1500 –1700 I ЕГ И.Якимова II кл. 21.03.2019г. 1500 –1700 I ЕГ С. Павлова I кл. 11.04.2019г. 1500 –1700 I ЕГ нач.учител
  • 16. Конкурси:
  • Национален конкурс „Пролет върху листа” – гр.Кюстендил Срок: по график, март 2019г. Отг.: Т.Ненкова
  • • Национален конкурс „Водата – извор на живот” Срок: по график, март 2019г. Отг.: Т.Ненкова
  • • Национален конкурс за изпълнители на забавна песен – индивидуални изпълнения Срок: 5-6 април2019 г. Отг:П.Ганчева
  • • Подготовка за участие във Великденски конкурс на ОДК при община Варна Срок: март 2019г. Отг: учители по ИТ
  • Месец Февруари

    ВИЖ
    1. Подготовка за участие в областния кръг на състезанието „IT Знайко“ и  „IT Знайко +“ – І – VІІ клас през месец март.
    Отг: Ир. Стойкова –за V – VІІкл. М.Гинева – за І – ІV клас
    1. В памет на Васил Левски – поклонение пред паметника на В. Левски, изготвяне на табло.
    • изготвяне на табло
    Срок: 08.02.2019г. Отг: Ненкова и кл.рък.
    • поклонение пред паметника на Васил Левски
    Срок: 19.02.2019г. Отг: Р. Николова  и Vб кл.
    1. Международно състезание „Математика без граници” - зимен кръг
    Срок: 06.02.2019г. І, ІІ, ІІІ, ІV, - 1150ч. V, VІ , VІІкл. 1150 ч. Отг: зам. директори УД, гл.учители
    1. Училищно състезание по правопис Spelling Bee – ученици от 3 – 7 клас
    Срок:23.02. – 01.03. 2019 г. Отг: Ал. Черелова, Сн. Митева, Кр. Христова, В.Чолакова
    1. Открити уроци по:
    • Български език и литература във ІІ а клас по проект“Училище за успешни личности“ на тема: „Число на съществителното име“ . Дискусия по организацията на образователно-възпитателния процес.
    Срок: 14.02.2019г., стая №310 1230ч. Отг: Ирена Янева
    • Човекът и природата в IIIд  клас по проект”Училище за успешни личности”на тема „Среда и условия на живот“. Дискусия по организацията на образователно-възпитателния процес.
    Срок:15.02.2019г. стая 310 1230 ч. Отг: Д. Владимирова
    • Околен свят в Iг клас на тема: „Домашни животни“. Дискусия по организацията на образователно-възпитателния процес.
    Срок: 22.02.2019 г. стая № 310 1230 ч. Отг: Г. Константинова
    1. Проект:„Пътешествие в миналото.Нашето славно минало“– изложба на рисунки
    Срок: 25-28.02.2019г. Отг.: кл.ръководители 3 клас
    1. Проект „Здравето – нашето богатство” – празник на здравето – тържество с родители и ученици от 4д клас                                                                                                                         Срок:26.02.2019г.1215ч. актова зала
    Отг.: Д. Милкова, Ир. Христова
    1. Участие на децата от ПГ в Мартеничкова кампания 2019 на Карин дом - изработване на  „Мартенички от деца за деца”
    Срок: 15.02.2019г. 1130 ч., стая № 111 Отг: Д.Милкова
    1. Национален конкурс: „Моите детски мечти”
    Срок:м. февруари 2019 г. Отг. Т. Ненкова
    1. Изложба за празника „Трифон Зарезан” - отг. Т. Ненкова
    Срок:14.02.2019 г. Отг. Т. Ненкова
    1. Родителски срещи:
    Дневен ред: 1.Резултати от ОВР през І-ия учебен срок на учебната 2018 – 2019г.
    1. График на класни и контролни работи през втори учебен срок.
    2. График за консултации през втория учебен срок.
    3. Предстоящи състезания и олимпиади.
    4. Обявяване на прием за ПГ и І клас – краен срок.
    5. Униформи
    Срок:20.02.2019г., сряда – 1830 ч. за V – VІІ кл. 21.02.2019г., четвъртък – 18,30ч. за ПГ-I-IVкл. Отг:класни ръководители, учители
    1. Представяне на материалите за училищния вестник
    Срок: до 15.02.2019г. Предават на: Кр.Христова
    1. Шесто Регионално състезание по ИТ на тема:»България-древна и млада»
    • провеждане на регионалния кръг на състезанието
    Срок:  09.02.2019 г.(събота)900ч. Отг.: М.Гинева, Ир. Стойкова, Ив. Илиева
    • обявяване на резултатите от регионалния кръг в сайта на състезанието https://bgdrevna-mlada.alle.bg/
    Срок: до 16.02.2019 г. Отг: Ир. Стойкова, Ив.Илиева, М.Гинева
    • награждаване
    Срок:27.02.2019 г.сряда, 1230 ч. Отг:Ир. Стойкова, М. Гинева
    1. Състезание на СБНУ:
    • „Аз и числата”
    Срок: 07.02.2019г. – 1240ч. Отг: учители нач.етап, Св. Пенева
    • „Аз общувам с Европа“
    Срок: 28.02.2019г.-1230 ч. Отг.: Кр.Христова, В.Чолакова
    1. Състезание на сдружение Десет книги «Стъпала на знанието. Български език и литература» - V, VI и VІI клас – 90 мин.
    Срок: 15.02.2019г.-1130 ч. Отг.: Р.Поптомова, Д.Илиева, Гр. Ноева
    1. ХVIIІ регионален ученически конкурс „Моята България“.
    Срок за заявката – до 15.02.2019г. Срок: 23.02. 2019г. ОДК по график                                                                                                                        Отг.: Н.Попова-худ.ръководител
    1. Световен ден против тормоза в училище – ден на розовата фланелка
    Срок: 27.02.2019 г. Отг:Ал.Стойкова,С.Маркова,В.Цонева и уч.коорд.съвет
    1. Световен ден за борба с рака - изготвяне на постер от ученици.
    Срок: 04-06.02.2019 г. Отг. Ир. Христова , Здр. Димитрова
    1. Отбелязване на Международен ден за безопасен интернет – 10.02.2019 г.
    Срок: 11-15.02.2019 г. Отг: Ир. Стойкова, учителите по ИТ
    1. Общински и областен кръг на олимпиади по:
    02.02.2019г. –  900 ч.                   събота Математика                                             областен кръг
    03.02.2019г. –  900 ч.                   неделя Български език и литература                 областен кръг
    05.02.2019г. – 1000 ч.                  вторник „Знам и мога“                                          общински кръг
    05.02.2019г. – 1000 ч.                  вторник „Ключът на музиката“                            общински кръг
    05.02.2019г. – 1400 ч.                  вторник Биология и ЗО                                          общински кръг
    05.02.2019г. –  900 ч.                   вторник Физика                                                      областен кръг
    10.02.2019г. –  900 ч.                   неделя  Химия и ООС                                         областен кръг
    16.02.2019г. –  900 ч.                   събота История и цивилизация                          областен кръг
    22.02.2019г. –1000 ч.                   петък Ключът на музиката – състезание         областен кръг
    23.02.2019г. –  900 ч.               събота «Знам и мога» за уч. от ІVкл.                 областен кръг
    23.02.2019г. –  900 ч.               събота География и икономика                          областен кръг
    23.02.2019г.  - 1400ч.               събота Астрономия                                              областен кръг
    24.02.2019г.  -  900 ч.               неделя Биология и ЗО                                          областен кръг
    Отг:учители по предмети, гл.учители, зам.дир. УД
    1. Дейности във връзка с кариерното ориентиране на  учениците  от ІV и VІІ клас:
    • оформяне на кът по професионално ориентиране в библиотеката в помощ на учениците
    • провеждане на тест „Моите интереси“ по график
    Срок: по график 12,19,26.02.2019г. Отг:пед.съветник, кл.ръководители
    1. Честване на националния празник 3 март :
     
    • табло
    Срок: 26.02.2019г. Отг: Ненкова
    • тържество
    Срок: 27.02.2019г. – ПГ, І,ІІ,ІІІ,ІVкл.-1145 – 1215ч. 01.03.2019г.  - V,VІ,VІІкл. – 1245ч. Отг: Д.Димитрова, Д.Владимирова, Здр. Димитрова Н.Попова, П. Ганчева
    • поклонение пред паметник и участие в градското шествие
    Срок:03.03.2019г. Отг.Д. Петров – V в клас
    1. Проект: „Пътешествия във вълшебствата на книгите”                                                                                                    Срок: февруари 2019 г.                                                                                                                      Отг.: Д. Милкова, Н. Попова
    2. Посещение на театрални постановки
    Срок: февруари2019г. – по график Отг.: Р. Поптомова, Н. Попова  

    Месец Януари

    ВИЖ
      1. Проект: „Пътешествие в миналото“. Миналото и българските корени. Източници на знания за миналото.
      Срок: 21-25.01.2019 г. Отг: Класни ръководители III клас
      1. Проект на ПГ: „Приказките – мъдрост и магия“. Пластика на тема: „Моят любим приказен герой“.
      Срок: 14-18.01. 2019 г. Отг: Д.Милкова
      1. Проект на ПГ „Здравето – нашето богатство“ – „В лекарския кабинет“
      Срок: 10.01. 2019 г. Отг: Д.Милкова
      1. Шесто Регионално състезание по Информационни технологии „България древна и млада” за ученици от І до VІІІ клас
      Срок: до 14.01.2019г.-класиране от рег.комисия до 21.01.2019г.- обявяване на списък с допуснатите до рег.кръг до 31.01.2019г.-внасяне на такса от 7лв. на 09.02.2019г. – събота, рег.кръг
      1. Открит урок по човекът и обществото в IVе клас по проект „ Училище за успешни личности“ на тема: „Тракийската цивилизация. Първо българско царство“ – обобщение. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
      Срок:10.01.2019г. четвъртък 12,30ч. Отг.: Марияна Гочева
      1. Открит урок по български език и литература във ІІа клас по проект „Училище за успешни личности“ на тема: ”Число на съществителното име” – упражнение. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
      Срок: 30.01.2019г.сряда 12,30ч. Отг.: Ирена Янева
      1. Общински кръг на олимпиадите по :
      04.01.2019г. петък история и цивилизация 1330 ч.
      09.01.2019г. сряда география и икономика 1330 ч.
      12.01.2019г събота физика 1330 ч.
      до 11.01.2019г петък Информационни технологии предават работите си
      до 14.01.2019г. понеделник астрономия предават работите си
      20.01.2019г. неделя химия и ООС 900 ч.
      25.01.2018 г. петък „Ключът на музиката” 1330 ч.
      26.01.2019г. събота Знам и мога – 4кл. 900 ч.
      26.01.2019г. събота биология и ЗО 900 ч.
        Отг: зам.директори УД, гл.учители,    учители по предмети и учителите от ІV клас
      1. Състезание на СБНУ „Аз и числата” – І – ІV клас
      Срок :   31.01.2019г.- четвъртък І – ІV кл. – 1230 - 1310 ч Отг: учители начален етап, Д. Владимирова  
      1. Първи кръг на състезание по информационни технологии ИТ „Знайко“
      Срок:за предаване на мат. –по график Отг: учители по ИТ
      1. Изложба на проекти по английски език на ученици от V, VІ и VІІ клас.
      Срок: 21-25.01.2018г. Отг: Ал.Черелова, Св. Андреева
      1. „Пътешествия във вълшебствата на книгите” - подготвителна група
      Срок: по график Отг: Д. Милкова - ПГ, Н.Попова
      1. Посещение на театрални постановки
      Срок: по график                                                                                          Отг.: Р. Поптомова, Н. Попова

    Месец Декември

    ВИЖ

      1.Национален конкурс по народно приложно изкуство „От Коледа до Васильовден“

      месец декември 2018 година

                                                                                                  Срок: 14.12.2018г.

                                                                                                  Отг: Т.Ненкова

      2. Открит урок по български език и литература в Vб клас по проект „ Училище за успешни личности“ на тема: „Празничен календар - Коледа“. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.

                                                                                                 Срок: 14.12. 2018г. 1230 ч. стая 310

                                                                                                 Отг: Р.Поптомова

      3.1-ви декември – международен ден за борба с ХИВ и СПИН - изготвяне на табло и кът с материали

                                                                                                          Срок: до 30.11.2018г.

                                                                                                          Отг: Здр.Димитрова, д-р Йотова

      4.Супервизии по „Превенция на противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, предназначена за деца 7 – 14години”

         Срок:05.12.2018г. - 900 - 1030 ч.

         Отг: учители и В.Цонева

      5.Преглед на училищната и храмова песен – вокална група „Слънце”

        Срок:15.12.2018г.-1400ч. зала Пленарна на Об Вн

         Отг: П. Ганчева

      6.Участие в VІ регионално състезание по информационни технологии „България – древна и млада”.

        Срок: до 21.12.2018г. – училищен кръг

         Отг: М.Гинева, Ир. Стойкова

      7.Световна седмица на кодирането – Часът на кода.

        Срок: 03 –09.12.2018г.

         Отг: Ир.Стойкова

      8.Дейности по проекти:

      - Проект на випуск VI клас:  „Природа и геометрия“- Природата в равнината

                                                                                                   Срок: 03 – 14.12. 2018г.

                                                                                                   Отг: Св. Димитрова, М. Кръстева

      9.Изложба от компютърни рисунки на тема:” Вълшебна Коледа”

                                                                                                   Срок: 17-21.12. 2018г.

                                                                                                   Отг: учители ИТ начален етап

      10.Общински кръг на олимпиада по:

      • Български език и литература –V, VІ, VІІ клас

                                                                                            Срок:08.12.2018 г.  1000ч.

                                                                                            Отг:Р.Поптомова, Д.Владимирова, Сн. Маркова

      • Математика – ІV,V,VІ,VІІ клас

                                                                                            Срок: 15.12.2018г. 900ч.

                                                                                            Отг:Св. Димитрова, Р. Николова,

                                                                                            Сн.Маркова, Св.Пенева

      11.Състезание от СБНУ – „Аз, природата и светът“

        Срок:  13.12.2018г.1230 ч.-І,ІІ,ІІІ,ІVкл.           

         Отг: учители начален етап

                  Д. Владимирова, Св. Пенева

      12.„Пътешествия във вълшебствата на книгите”

                                                                                              Срок: по график в училищната библиотека

                                                                                              Отг: Д.Милкова, Н.Попова

      13.Коледна  украса в училищната сграда.

          Срок: 01.12.2018г.

          Отг. Т.Ненкова, Т.Балканска   

      14.Коледна изложба „Български коледни обичаи и традиции”

                        Срок: до 01.12.2018г.

                        Отг: Т. Ненкова, Т. Балканска 

      15.Училищен вестник – коледен брой

      Срок: до 07.12.2018г. -издаване

      Отг:Кр.Христова,  кл.р-ли   

      16.Коледни тържества – коледно шоу, дискотека:

      Група Време Място и отговорници
      ПГ и Іа, Ів 18.12.2018г. от 1100ч. до 1140ч. Театрална постановка в Актовата зала
          Отг:Д.Милкова, Кр.Николова, Ал.Стойкова, В.Петрова, Ив. Христова
      Іб, Іг, Ід 18.12.2018 г. от 1150ч. до 1230ч. Театрална постановка в Актовата зала
          Отг: Г.Лазарова, Г. Ненова, М. Цонева,  Й. Кирова, М. Енева
      ІIа,  ІIб, ІIг 19.12.2018г. от 1830ч. Куклен театър Отг:Ир.Янева,Ст. Димитрова, А.Първанова
      ІIд 14.12.2018г. от 1000ч. Куклен театър Отг: Ир.Щерева
      ІІIа,ІІIбІІIв,ІІIгIIIд 14.12.2018 г. от1000 ч. ДТ”Ст.Бъчваров” – филиал Коледна постановка ”Коледата на госпожа Коледа” Отг: Т. Петкова, К. Минчева,А.Атанасова, Д. Димитрова Д. Владимирова, И. Желязкова, Н. Иванова, Р.Петрова
      IV а,б,в,г,д,е 21.12.2018г.от 1100ч. ДТ”Ст.Бъчваров” – филиал Коледна постановка ”Коледата на госпожа Коледа” Отг: кл.ръководители
           
      Vа, Vб, Vв, Vг,Vд 18.12.2018г. – 1500ч. до 1700ч. Коледна дискотека в хотел”Аква”
      VI a ,VIб 18.12.2018 г. от 1600ч. до 1800ч. Коледна дискотека в заведение ”Златен лъв”
           
      VІІа 19.12.2018г. – 1500ч. до 1700ч. Коледно парти в ресторант „Фратели“
      VІІб 21.12.2018г. – 1430ч. до 1700ч. Коледна дискотека в Механа „Брок”

    Месец Ноември

    ВИЖ
    1. ХХVІI есенен математически турнир „Черноризец Храбър” – за ученици от ІІ до VІІ клас
    Срок: 01.11.2018г. 11,00 ч. Място: ОУ”П.Р.Славейков”
    1. Национални конкурси:
    2.1. Морето, морето морето... Срок: до 01.11.2018г. Отг.: Г.Ноева,Д. Илиева, Р.Поптомова, Д.Петров, учители по ИТ І – VІІ клас
    • „Национален парк Рила – познат и непознат“
    Срок: до 08.11.2018 г. Отг. Т.Ненкова
    • „Златна есен – плодовете на есента“
    Срок: 01.11.2018 г. Отг. Т.Ненкова
    1. Състезания:
      • „Стъпала на знанието. Български език и литература” на сдружение Десет книги – първи предварителен кръг
    Срок: 09.11.2018 г. 2018г.13,20ч. Отг.:Гр.Ноева,Д.Илиева,Р.Поптомова,Д. Петров
    • „Любословие“ на СФБ по български език и литература
    Срок: 21.11.2018г. Отг.:Гр.Ноева,Д.Илиева,Р.Поптомова,Д. Петров
    • „Аз рисувам” на СБНУ.
    Срок: 15.11. 2018г. І - ІV клас   -  12,00ч. Отг: Д. Владимирова
    • „Ученическа купа Варна“ по лека атлетика:
    • за момичета и момчета I-ІІ клас
    Срок :7.11. 2018 г.  Отг: Ив. Якимова      
    • за момичета и момчета III-IV клас
                                                                                                   Срок:14.11.2018 г.                                                                                                Отг:Ив.Якимова                                                 
    1. Проекти:
      • „Творчеството на Варта Берберян” – творец от Варна.
    • Конкурс за илюстрации по произведения на Варта Берберян
    Срок: 26-30.11. 2018г. Отг.: Класни ръководители IV клас
    • Среща на родителите на учениците от IVд клас с поетесата.
    Срок: 28.11. 2018г.18,00ч.акт.зала Отг.: Ирина Христова
    • „Приказките – мъдрост и магия“. „Моята любима приказка“ – рисунки на деца от ПГ.
    Срок: 26-30.11.2018г. Отг.: Д.Милкова
    • „Здравето – нашето богатство“
    • Изложба „Храната – вкусна и красива“ – ПГ.
    Срок: 07-09.11.2018г. Отг.: Д.Милкова ПГ
    • Посещение на Музей по история на медицината -  ПГ и ІVд клас
    Срок: 16.11.18г. .-ПГ;19.11.18г. -ІVд клас Отг.: Д.Милкова, И. Христова
    • „Детско полицейско управление“ – по програма на МВР – с учениците от ГЦО IIIв,г клас
    Срок: всеки петък, 11,50 – 12,30 ч.стая 407 Отг: Р. Петрова-ст.учител на ГЦО
    1. Открити уроци:
      • Български език и литература - самоподготовка, група за целодневна организация ІІІа,гкл., на тема „Карнавал в гората”-Леда Милева. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
    Срок:12.11.2018 г. 12,30ч.стая 310 Отг:Ив. Желязкова
    • Математика - Vа клас на тема ”Основно свойство на дробите”- упражнение, по проект „ Училище за успешни личности“. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
    Срок: 16.11. 2018г.петък,12,30ч.стая 310 Отг. Ирина Стойкова
    • Час на класа -Vб клас на тема ”Толерантност към различните” по проект „Училище за успешни личности“. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
    Срок: 14.11. 2018г., 12,30ч. стая 310 Отг.: Р.Николова
    1. Световен ден на възпоменание за жертвите от пътно-транспортни произшествия – 18.11.2018г.
      • беседа в час на класа
    Срок : 12 и 13.11.2018г. Отг : кл.рък-ли и пед.съветник
    • изложба с рисунки на ученици по темата
    Срок: 08.11.2018г. Отг:Т. Ненкова
    1. Беседи по пътна безопасност с учениците
    График: ІІІа, ІІІб – 06.11.2018 г.17,50 ч. Ід –  20.11.2018 г.11,55 ч. VІа, VІб – 20.11.2018 г.12,30 ч. VІІа, VІІб – 27.11.2018 г.12,30 ч.
    1. Есенно почистване
    Срок : 13.11.2018г. V –VІІ кл.- кл.стаи 19 - 20.11.2018г.  нач.етап – кл.стаи Отг.: П.Христова и кл.ръководители
    1. Спортен празник „Бързи и сръчни”- есен 2018 г.
    Място на провеждане: ІЕГ Срок: 8.11.2018г.15,00ч -17,00ч. ІV кл. Отг:Ив.Якимова Срок:20.11.2018г.15,00ч.-17,00ч. ІІІ кл. Отг: Ив.Якимова Срок:22.11.2018г.15,00ч.-17,00ч.  ІІ кл. Отг:С. Павлова
    1. Училищни турнири по:
      • Волейбол –момичета, момчета - VІІ  клас
    Срок: до 23.11.2018г. Отг.: П.Петков
    • Баскетбол – момичета, момчета – VІ клас
    Срок: до 23.11.2018г. Отг.: С.Павлова
    • „Най-добър скачач” – ІV клас
    Срок: до 23.11.2018г. Отг.: Ив.Якимова
    1. Родителски срещи с дневен ред:
      • Успех и дисциплина на учениците.
      • УН – анкета за ученически униформи.
      • Срещи с учители по предмети.
     
     ПГ, І – ІVкл.  28.11.2018г. - 1830 часа
        V – VІІ кл.  29.11.2018г. - 1830 часа
    Отг: зам.директори УД, кл.ръководители,учители в ГЦО и ПГ
    1. Училищна олимпиада по английски език за учениците от ІІІ и ІV клас
    Срок: 29.11.2018г. 12,30ч. Отг: Кр. Христова, В. Чолакова
    1. 1-ви декември – ден на борба срещу СПИН - изготвяне на табло и кът с материали
    Срок : 28.11.2018г. Отг.: Здр.Димитрова,Д.Милкова, Ир.Христова
    1. Провеждане на час на класа съвместно с инспектор ДПС по програма „Работа на полицията в училище”
    Срок: по график Отг : инсп.ДПС, кл.рък-ли
    1. Организиране на срещи с родители за запознаване на учениците със спецификата на техните професии.
    Срок: по график за дейности в час на класа Отг.: класни ръководители
    1. Супервизия по „Програма за превенция на агресивното поведение сред учениците от I – IV клас“ на дирекция „Превенции“, община Варна.
    Срок:    по график Отг: учители нач.етап
    1. Посещение на театрални постановки
    Срок: ноември 2018 г. Отг.: Р. Поптомова, Н. Попова
    1. Подготовка за участие в състезание ИТ „Знайко” и „Знайко +”
    Срок:по график Отг:М. Гинева, учители по ИТ І-VІІкл.
    1. Подготовка за участие в Регионалното състезание по ИТ”България – древна и млада”.
    Срок: през м. ноември Отг: М. Гинева, учители по ИТ

    Месец Октомври

    ВИЖ
      1. Отбелязване на световния ден на усмивката.
      Срок:05.10.2018г. Отг: В.Цонева, Р.Николова, Д.Владимиров
      1. Практическо занятие – «Учебна евакуация» по Плана за действие при бедствия, аварии и пожари.
      Срок: 18.10.2018г.в края на ІІІ-ти уч.час за І и за ІІ смяна Отг. зам.дир. АСД-кл.рък.,уч-ли
      1. Открити уроци:
      • Английски език – ІV клас на тема „Моите любими дрехи” Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
      Срок:19.10.2018 г., петък, 12,30 ч. стая № 310 Отг:В. Чолакова
      • Физика и астрономия – VІІ клас по проект „Училище за успешни личности” на тема:”Електрично съпротивление”. Дискусия по организацията на учебно-възпитателния процес.
      Срок:26.10.2018г. 12,30ч. Отг: М.Кръстева
      1. Супервизии по «Програма за превенция на противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, предназначена за деца на 7-14 години» с учители от начален, прогимназиален етап и учители в групи за целодневна организация.
      Срок: 10.10.2018 г. сряда І група - 9,00 – 10,30ч. ІІ група – 14,00 – 15,30ч. ПИЦ „Младост”бул.”Вл.Варненчик”кв.Трошево, бл.50 Отг:учители, В.Цонева –лектор проф.Бончева
      1. Обучение за работа с електронен дневник – вътрешно квалификационен курс
      Срок: 19.10.2018 г. – нач.етап – 10,30 ч. 26.10.2018г. – прог.етап – 14,15 ч. Отг:Ир. Стойкова
      1. Спортен празник
      Срок: 31.10.2018 г. Отг.учители по ФВС, кл. ръководители
      1. Училищен турнир по:
      • футбол  VІІ клас – момчета.                                                                            Срок: по график до 19.10.2018г.
      Отг:  П. Петков,контр. Р. Николова
      • футбол – момичета, VI-VII клас;                                   Срок: по график до 19.10.2018г.
      Отг:  Ив.Якимова,контр.Д.Владимирова  
      1. VI международен турнир „Математика без граници“ – есенен кръг.
      Срок: 25.10.2018г.от 12,00 ч. – 2,3,4 клас 25.10.2018 г. от 12,30 ч. – 1,5,6,7 клас
      1. Европейски ден за борба с трафика на хора – беседа в часа на класа за учениците от VІІ клас.
      Срок: 18 .10. 2018г. Отг: за изг. на материал-В.Цонева, за час на класа- кл.ръководители  
      1. Ден на народните будители:
       
      • тържество                                     Срок: 31.10.2018г.
      8,00ч. – за V – VІІ клас 9,30ч. – за ПГ,І – ІV клас Отг: А.Атанасова,Р.Николова, Н. Попова,П.Ганчева, Петков, Якимова, С.Павлова  
      • изложба
      Срок: 26.10.2018г. Отг:Т.Ненкова
      • поклонение в алеята на Възрожденците в Морската градина
      Срок:01.11.2018г. Отг:Вл. Николов, Vд кл.
      1. Проект на ПГ:
      • „Приказките-мъдрост и магия“. „На гости на книжките“ – училищна библиотека.
      Срок: 16.10.2018г. 9 00 ч. Отг: Д.Милкова, ПГ
      • “ Здравето – нашето богатство“. Посещение на Музей“ Човекът и неговото здраве”.
      Срок: 19.10.2018г. 1120ч. Отг: Д.Милкова, ПГ
      • “ Здравето – нашето богатство“. „Нашите зъбки“- обучение с родители и ученици от IV д клас
      Срок: 26.10.2018г. 12 15ч. Отг: Д.Милкова, Ир. Христова
      1. Европейска седмица на кодирането.
      Срок:06-21.10. 2018г. Отг: Ир.Стойкова, Ив.Илиева
      1. Участие в мероприятията в Морската градина за отбелязване на световния ден на интензивното ходене – ученици V – VІІ клас
      Срок:13.10.2018 г  9,30 ч сцена Раковина в Морската градина Отг: Св.Димитрова
      1. Участие с доклад в конференция за педагогически специалисти „Клъстери и иновации в образованието” към ТУ гр Варна
      Срок: 05 - 07.10.2018 г. Отг:Ир. Стойкова – учител по ИТ
      1. Посещение на театрални постановки
      Отг: Р.Поптомова, Н. Попова  
      1. ХV Национален конкурс „Златна есен- плодовете на есента” гр. Севлиево.
      Срок:м.10.2018 г. Отг: Т.Ненкова
      1. Дейности в националната седмица на четенето – 22-26.10.2018 г.
      • На рождения ден на Райна Пенева – разговор за „Красивите хора на майка България” – с ученици от пети клас: рецитал по стихове на поетесата; четене на любими стихотворения; да препишем вярно и красиво стихотворението „Цар Симеон”, посветено на патрона на училището.
      24.10.2018 г. 12,40 ч. в училищната библиотека
      • Разговор за силата на словото и смисъла да се чете – с ученици от шести клас: изразителен прочит на произведения от творчеството на Йордан Йовков.
      24.10.2018г. 12,40 ч. в стая № 310
      • „Никой не е по-силен от словото” – среща с писателя Мариан Желев за Добруджа и Йовков, за творчеството му и любимите занимания – разговор с ученици от седми клас.
      23.10.2018 г. , 13,30 ч. в училищната библиотека
      • Маратон на четенето - приказката „Бащина поука – синовна сполука” .
      25.10.2018 г. ученици от втори клас- класна стая
      • Маратон на четенето – „Историята на д-р Дулитъл”- Хю Лофтинг
      23.10.2018 г. ученици от трети клас- класна стая
      • Маратон на четенето – „Барон Мюнхаузен” – Ерих Расие
      22.10.2018 г. ученици от трети клас- класна стая
      1. Есенна ваканция – 01.11.2018г. до 04.11.2018г. вкл.

    Месец Септември

    ВИЖ

    Родителски срещи
    2.1.Преди 15 септември
    ПГ
    Срок: 04.09.2018г. ; 18,30ч.; стая 206
    Отг: Д. Милкова
    І клас
    Срок : 04.09.2018г. ;18,30ч.; класни стаи
    Отг: класни ръководители на І клас

    2 .2.След 15 септември
    ПГ, І – ІV клас
    Срок: 19.09.18г. – 18:30ч.
    Отг: кл.р-ли І-ІV клас, Д. Милкова

    V – VІІ клас
    Срок: 20.09.18г. – 18:30ч.
    Отг: кл.р-ли V-VІІ кл.

    Откриване на учебната 2017/2018 година - тържество
    Срок: 17.09.18г. – 9:00ч.